Квадроцикли: історія створення

kvadrotsykl2

Якщо спробувати заглянути в саму глибину історії, звідки ведуть своє коріння предки сучасних квадроциклів, то першим їхнім прабатьком можна назвати екземпляр, представлений в 1853 році на виставці промисловості Всіх Націй Миру в Нью-Йорку. Це сталося в той час, коли ще тільки почали набувати популярності двоколісні велосипеди. Квадроцикли підносили, як можливість вирішення проблеми низької швидкості, стабільності в їзді, до того ж, у велосипедів того часу були відсутні навіть пасажирські місця.


Двомісні квадроцикли в XIX столітті випускалися двох конфігурацій: з сидіннями один навпроти одного і на одній лінії. Не відразу винахідники прийшли до вирішення питання про розміщення коліс квадроцикла. Вони спробували розмістити колеса в вершинах ромба, але це рішення виявилося невдалим, так як квадроцикли стають менш стійкими і стабільними. Тому розробники того часу повернулися до історично більш поширеної форми – прямокутника.


Можна вважати, що перші експериментальні автомобілі на парових двигунах по суті були квадроциклами. Ford Quadricycle був одним з перших таких автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння і називався саме автотранспортним квадроциклом.
Такі квадроцикли з двигунами внутрішнього згоряння дуже швидко завоювали популярність у всьому світі.


Популярність квадроциклів помітно згасла в кінці XIX століття, коли в результаті стрімкого вдосконалення технологій з’явилися автомобілі і можливість купити
мотовсюдихід. Але, тим не менш, в туристичних районах все одно вироблялося невелика кількість квадроциклів.


Відродженням квадроцикла можна назвати ХХ століття, коли у Франції Чарльз Моше в 1924 році представив на суд публіки свій Velocar з педалями. Velocar дуже допоміг французам під час Другої світової війни, коли населення перебувало під німецькою окупацією, і бензин був фактично недоступний. Квадроцикли Моше і зараз при бажанні можна побачити в музеях Франції.


На тлі нафтової кризи 1973 року і загострення в ті роки екологічних проблем, пов’язаних з масовим виробництвом автомобілів, в 70-е, 80-е роки минулого століття знову відродився інтерес до чотириколісних транспортних засобів з метою використовувати їх як особистий транспорт. Це була спроба об’єднання кращих якостей автомобіля і мотоцикла. У 1970 році стали з’являтися триколісні всюдихідні мотоцикли, котрі володіли витривалістю, практичністю автомобіля і маневреністю мотоцикла. 
Можливо, їх творці тоді й самі не думали, що ця машина покладе початок величезної індустрії мотовсюдиходів.


У Каліфорнії в ті роки ця машина стала активно використовуватися для пересування по пляжам. Мода на пляжні машини росла, їх виробництво збільшувалося, а якість удосконалювалося. Для надання більшої стійкості потім було додано четверте колесо і різні аксесуари для квадроциклів.


Сучасний квадроцикл – це універсальний позашляховик для їзди по пересіченій місцевості. Квадроцикли знаходять своє практичне застосування в мисливських і
фермерських господарствах, лісопаркових зонах і заповідниках.

Can-Am – Бренд квадроциклів компанії BRP.

kvadrotsykl1

Квадроцикли Can-Am виробляє дочірня компанія канадської корпорації Bombardier Recreational Products.


У 1973 році під керівництвом американського інженера на ім’я Гар Робінсон і колишнім чемпіоном світу по мотокросу Джефом Смітом, працюючих з командою гонщиків з Каліфорнії, почали робити мотокросові мотоцикли і ендуро-велосипеди Can – Am з використанням двигунів, що надаються австрійською компанією
Rotax, іншою дочірньою компанією Bombardier.


Мотоцикли завоювали золоту, срібну і бронзову медалі на Міжнародному чемпіонаті “Шість днів прокату”, Олімпіади позашляхових мотоциклів. Наступного року компанія прокотилася тисяча дев’ятсот сімдесят чотири AMA по мотокросу +250 см національного чемпіонату з Can – Am гонщиками Гэрі Джонс, Марті Тріпс і Джиммі Элліс, отримавши перше, друге і третє місця.


Мотоцикли придбали репутацію завдяки своїй високій потужності. Rotax двигуни використали трохи незвичайний стиль споживання. Роторна система диска була використана і пластинка була змінена кілька разів між T’n’T (легка стежка) і MX- моделями. Ця пластина, акредитована кінськими силами посилення в порівнянні із звичайними поршневими двигунами, використовується на японських мотоциклах. MX3, вироблений в 1977 році, був вершиною Can – Am. Його 36 кінських сил (27 кВт) були в 6 разів більше, ніж найближчий конкурент.


Проте незабаром після запуску Can – Am, корпорація Bombardier змінила свої пріоритети від Recreational Products змістилися до диверсифікації у галузі устаткування, а потім, через декілька років, в авіабудування. В результаті, інвестиції в нові моделі Can – Am істотно знижені.


У 1983 році Bombardier ліцензувало бренди аутсорсинга розробки і виробництва Can – Am мотоциклів – Армстронг / СКК з Ланкашіру, Англія.
1987 рік був останнім роком Can – Am квадроциклів, які були зроблені.
У 2006 році Bombardier Recreational Products знову запускає Can – Am бренд з його всюдиходами (ATV).


Детальніше з модельним рядом Ви можете ознайомиться на сайті